خلق یک ارزش پیشنهادی منحصر به فرد: متمایز بودن در بازاری پر هیاهو

چکیده

در این مطلب به اصول اولیه طراحی ارزش پیشنهادی پرداخته و با ارائه نکات و مثال به شما در خلق یک ارزش پیشنهادی مناسب کسب و کار خودتان کمک می کنیم

فهرست مطالب

عضویت در خبرنامه

اشتراک گذاری

شرح مطلب

مقدمه

در بازار رقابتی امروز، کسب و کار‌ها بیش از پیش به دنبال ایجاد تفاوت با رقبای خود هستند. یکی از اثر گذار‌ترین راه‌ها در این مسیر، خلق ارزشی منحصر به فرد برای مشتری است. یک ارزش پیشنهادی قوی می تواند کسب و کار را از رقبای خود متمایز کرده، توجه مشتریان بالقوه را جلب کرده، و ارتباطی موفق با مخاطب برقرار کند. در این مطلب به اصول اولیه طراحی ارزش پیشنهادی پرداخته و با ارائه نکات و مثال به شما در خلق یک ارزش پیشنهادی مناسب کسب و کار .خودتان کمک می کنیم

اصول ارزش پیشنهادی: چیست و چرا برای کسب و کار شما مهم است

ارزش پیشنهادی گذاره‌ای است که بیانگر خصوصیاتی است که محصول یا سرویس شما به مشتری ارائه می دهد. حتی می توان آن را شکلی از ارائه مزیت رقابتی یک محصول دانست. یک ارزش پیشنهادی خوش ساخت می تواند پیامی روشن درباره ی هر آنچه به عنوان ارزش توسط کسب و کار شما به مشتری ارائه می شود را منتقل کرده، و به متفاوت کردن کسب و کار شما در مقابل رقبا کمک کند.

اهمیت یک ارزش پیشنهادی قوی را نمی توان دست کم گرفت. در بازار رقابتی و شلوغ امروز، کسب و کار‌ها نیاز دارند که پیام ارزش پیشنهادی خود را. روشن به مشتریان بالقوه برسانند. از آنجا که مشتریان معمولا تمایل به همکاری با کسب و کار هایی که ارائه کنند محصولات و سرویس‌های ارزشمند و یگانه هستند را دارند، این امر باعث ایجاد اطمینان مشتری شده و در نهایت به برند سازی کمک می کند. در ادامه، یک ارزش پیشنهادی واضح و قانع کننده می تواند تلاش‌های یک کسب و کار را در زمینه بازاریابی و توسعه محصول، هدفمند کند. با تمرکز بر مزایای منحصر به فردی که محصول شما ارائه می کند، می توانید پیام‌های هدفمند در مارکتینگ تعریف کنید و مشتری هدف خود را مخاطب قرار دهید. در توسعه محصول، ارزش پیشنهادی می تواند در نقش راهنمایی برای تولید محصولی بر پایه نیاز‌ها و تمایلات مشتری باشد.

تعریفی صحیح از ارزش پیشنهادی

به طور کلی، یک ارزش پیشنهادی عضو اصلی هر استراتژی کسب و کار است که می تواند در متفاوت سازی نسبت به رقبا، جذب مشتریان جدید، و شکل گیری رابطه‌ای پایدار با مخاطب مورد نظر کمک کند. تصورات غلط بسیاری درباره ی چیستی ارزش پیشنهادی و چگونگی ارائه آن وجود دارد. طبق تعریف نویسندگان کتاب طراحی ارزش پیشنهادی:

ارزش پیشنهادی چیزی است که انسان توانایی درک آن را دارد. یک ارزش پیشنهادی ایده آل، واضح و روشن است: چیست؟ برای کیست؟ چه کاربردی دارد؟ اگر این سوال‌ها پاسخ داده شود، شما در مسیر درستی قرار دارید. همیشه واضح بودن پیام خود را در اولویت قرار دهید” .

همانطور که می بینیم، چیزی که مورد تاکید قرار گرفته درک آسان و روشن بودن ارزش پیشنهادی شما برای مشتریست. به عنوان نمونه، ارزش پیشنهادی نباید اینگونه تعریف شود:

 – اتوماسیون بازاریابی با تمرکز بر درامد و راه حل‌های موثر در فروش که امکان همکاری را در چرخه ی سرمایه فراهم می کند.

این تعریفی پیچیده برای یک ارزش پیشنهادی بوده و درک محصول را برای مشتری دشوار می کند. در ادامه،  نویسندگان به معرفی چارچوبی برای کمک به هر کسب و کار در فرایند تعریف ارزش پیشنهادی خود پرداخته ا‌ند:

اصول تعریف ارزش پیشنهادی موفق:

۱. وضوح و درک آسان.

۲. ارائه تصویر نهایی روشن که محصول استفاده ی مشتری از ارزش پیشنهادی شماست.

۳. بیان مزیت رقابتی: محصول شما چرا و چگونه از رقبا بهتر است؟

۴. اجتناب از هیاهو: از کلماتی مثل بی‌نظیر، فوق‌العاده، بهترین و… استفاده نکنید.

۵. می توان آن را در پنج ثانیه خواند و درک کرد.

چه چیز ارزش پیشنهادی لحاظ نمی‌شود:

  • شعاریا جمله‌ای به یاد ماندنی مثل: “لورال- چون ما ارزشش رو داریم
  • بیانگر جایگاه نیست: “بهترین چسب زخم آمریکا. زخم را به سرعت بهبود می بخشد، قلب را زودتر.”

جایگاه ارزش پیشنهادی در بازاریابی: ارزش پیشنهادی چگونه به دیده شدن شما کمک می‌کند و مسیر موفقیت را هموار می کند

یک ارزش پیشنهادی عضوی کلیدی در هر استراتژی مارکتینگ موفق است که به ارتباط روشن بین کسب و کار و معرفی محصول یا سرویس خود به جامعه ی هدف کمک کرده و امکان ایجاد تفاوت با رقبا را فراهم می کند. با بیان روشن ارزشی که محصول یا سرویس ارائه می کند، کسب و کار‌ها می تواند توجه مشتریان بالقوه را به خود جلب کرده و آنها را به سمت خود هدایت کنند.

در بازار رقابتی و پر هیاهوی امروز، یک ارزش پیشنهادی قوی از هرچیز با ارزش تر است. به واسطه ی تنوع‌ای بی‌سابقه از خدمات و سرویس ها، مشتریان بیش از هر زمانی گزینه و قدرت انتخاب دارند. در نتیجه کسب و کار‌ها برای جلب توجه و قانع کردن مشتری برای خرید محصول یا سرویس ارائه شده، راه سخت تری در پیش دارند. یک ارزش پیشنهادی خوش ساخت می تواند بوسیله ی ارتباطی روشن و بیان مزایای خود، جایگاه خود را به عنوان بهترین گزینه در بازار رقابتی تعریف کند. با تمرکز بر آنچه انحصاری و با ارزش است، کسب و کار‌ها می توانند روابطی پایدار تر با مخاطب خود داشته و خود را از رقبا متمایز کنند.

 وقتی که در حوزه ی مارکتینگ از ارزش پیشنهادی قوی صحبت می کنیم، باید موارد زیر را در نظر بگیریم:

۱. ارتباط: چگونه محصول یا سرویس شما می تواند مشکل مشتری را حل کرده و یا شرایط آنها را بهبود بخشد.

۲. ارزش قابل اندازه گیری: برای مشتری مزایای قابل اندازه گیری و قابل انتظار فراهم کنید.

۳. ایجاد تفاوت: خود را از رقبا جدا کرده و مساله ی انتخاب محصول یا سرویس شما در مقابل دیگر رقبا را برای مشتریان حل کنید.

درک جامعه هدف برای ارزش پیشنهادی ارائه شده

برای ساخت یک ارزش پیشنهادی متقاعد کننده، باید درک مناسبی از جامعه هدف خود داشته باشید. به این معنا که نیاز ها، خواسته ها، مشکلات، رفتار مصرف و اولویت‌های آنها را بشناسید. تنها از این طریق است که ارزش پیشنهادی شما می تواند برای آنها قابل فهم بود و پاسخگوی چالش‌های منحصر به فرد و هدف آنها باشد. نتیجه ی این رویکرد، می تواند به شما برای ساخت ارتباطی قوی تر با مخاطب خود، و در نهایت افزایش تاثیر گذاری عملکرد مارکتینگ شما مفید باشد.وبسایت نیز به عنوان ابزاری ایده ال برای ارائه ارزش پیشنهادی و بررسی جامعه هدف در نظر گرفته می شود. در فایل رشد شماره سه به این موضوع پرداخته شده است.

یکی از راه‌های درک بهتر جامعه هدف از طریق پژوهش بازار است. این امر می تواند شامل برگزاری نظرسنجی ها، بررسی گروه‌های متمرکز، تحلیل بررسی‌های انجام شده در اینترنت یا گفتمان‌های موجود در شبکه‌های اجتماعی ، و استفاده از ابزارهای تحلیل داده در راستای فهم رفتار مشترای باشد. با جمع آوری و تحلیل این داد ها، شما می توانید درک عمیق تری از نیاز‌ها و اولویت‌های مخاطب‌های خود یافته، و در نهایت محصول خود را با آن وفق دهید. این امر می تواند به ساخت ارزش پیشنهادی که مستقیما جامعه هدف شما را مخاطب قرار می دهد کمک کند و جایگاه کسب و کار شما را به عنوان انتخابی که پاسخگوی نیاز آنهاست، مستحکم کند.

ارزش تجزیه و تحلیل برای درک جامعه هدف

بررسی نظرات موجود در اینترنت و تحلیل فعالیت‌های درون شبکه‌های اجتماعی می تواند ابزاری قدرتمند برای کسب و کار‌ها در جهت درک مخاطب خود و بهبود ارزش پیشنهادی ارائه شده باشد. نظرات موجود در اینترنت فراهم کننده ی بازخورد مستقیم از مشتریست که به فهم علایق و گرایش‌های آنها کمک می کند. با تحلیل الگو این بازخورد ها، کسب و کار‌ها می توانند مشکلات مشترک را یافته، نقاط قابل بهبود را شناسایی کرده، و از طریق این موارد به بهبود ارزش پیشنهادی خود در راستای رفع نیاز‌های مشتریان بپردازند.

شبکه‌های اجتماعی هم می توانند منبعی از اطلاعات برای کسب و کارهایی باشند که در پی درک مخاطبان خود هستند. با تحلیل فعالیت‌های موجود در شبکه‌های اجتماعی، کسب و کار‌ها می توانند بینشی از مشتری خود کسب کنند و نتیجه را در مسیر بهبود محصول خود اعمال کنند. همچنین، به کمک شبکه‌های اجتماعی، کسب و کار‌ها می توانند مستقیما با مشتریان خود ارتباط گرفته و روابط خود را قوی تر کنند. در مجموع، تحلیل اطلاعات موجود در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی از موثر‌ترین ابزار‌های ارتباط با جامعه هدف، بهینه کردن ارزش پیشنهادی، و درنهایت رشد کسب و کار محسوب می شود.

نتیجه

در بازار رقابتی امروز، خلق یک ارزش پیشنهادی منحصر به فرد برای هر کسب و کاری که به دنبال دیده شدن و موفقیت است، ضروریست. ارزش پیشنهادی که به وضوح بیانگر چگونگی رفع نیاز مشتری است و وجه تمایز شما از رقباست، باعث جذب مشتری‌های جدید، و همچنین نگهداشتن مشتری‌های فعلی می شود. برای ساخت یک ارزش پیشنهادی مناسب، کسب و کار‌ها در قدم اول باید مخاطب خود را درک کرده و با مشکلات آنها آشنا شوند. با بررسی بازخورد‌های موجود در اینترنت و فعالیت‌های شبکه‌های اجتماعی، کسب و کار‌ها می توانند به درکی از اولویت ها، علاقه ماندی ها، و رفتار مشتری برسند که این درک، ابزاری برای بهبود ارزش پیشنهادی در راستای رفع نیاز جامعه مخاطب می باشد.

مطالب مشابه

آموزش
بهترین طراحی وب سایت‌ به انتخاب المنتور در آپریل ۲۰۲۲

المنتور همواره به عنوان یکی از محبوب‌ترین ابزار‌های طراحی وبسایت در چارچوب وردپرس شناخته شده است. این شرکت موفق به صورت منظم مجموعه‌ای از طراحی‌های برگزیده ی خود را در قالب ماهنامه ارائه می دهد. در این مطلب مروری بر وبسایت‌های برگزیده ی المنتور و ماهنامه ی آپریل ۲۰۱۲ آن خواهیم داشت.

ادامه مطلب »
آموزش
چگونه فایل robots.txt وردپرس خود را برای سئو بهینه کنید؟

فایل robots.txt راه حلی مرسوم برای محدود کردن و یا دسرس پذیر ساختن شاخه های مختلف سایت شما برای موتورهای جستجو است. می توانید از طریق آن بعضی قسمت های سایت خود را از چشم موتورهای جستجو مخفی کنید و یا بخشی از نقشه ی سایتتان را که می خواهید سریعا کاوش شوند معرفی کنید. در ادامه می توایند توضیحات کاملی را در این رابطه بخوانید.

ادامه مطلب »

با ما تماس بگیرید